Okolica :  

    Domki znajdują się w malowniczej miejscowości Kopalino, otoczonej ze wszystkich stron naturą. Są idealnie położone – 1800 metrów do otwartego morza, bezpośrednim dostępem do jeziora , niedaleko usytuowane są sklepy oraz restauracje, w których można zaopatrzyć się w jedzenie lub zjeść posiłek. W lesie grzyby i jagody, sklepy spożywcze i restauracja wegetariańska. Doskonałe warunki do opalania: na polanie, na plaży, nad słoną i słodką wodą. Nieskazitelnie czysta przyroda i niespotykane chronione gatunki ptaków roślin i zwierząt.

Ścieżka nad morze.
Ścieżka wrzosowa nad morze.

   Bardzo dobry dojazd samochodem bezpośrednio do domków.  Domki przy lesie co zapewnia przemiłą atmosferę. Domki są ogrodzone wysokim drewnianym płotem o wysokości 1,80 cm więc jest elegancko i bezpiecznie. Do morza możliwy dojazd samochodem ok. 2,5km. Otwarte morze zapewnia najczystszą wodę i najczystszy piasek. Nad morzem znajdują się: bary, parking, dwie stadniny koni. W pobliżu Restauracja Szlacheckie Gniazdo. Pieczenie dzika. Bar Antonio. Wszędzie blisko - Kopalino jest 7km od Choczewa za Wejherowem. Tylko 500m od Domków Restauracja Szlacheckie Gniazdo. Do otwartego morza około 20min drogi (1800m) przez piękny Las
Do jeziora około 3min drogi (200m).  Jezioro czyste i zarybione. Kopalino to miejsce dla osób , które :

  • kochają wędkarstwo,

  • są oddane pływaniu i innym sportom wodnym,

  • uwielbiają spacery wyznaczonymi trasami turystycznymi i ścieżkami wędrownymi,

  • lubią turystykę rowerową.

   To również dobry punkt wypadowy do innych atrakcyjnych miejscowości takich jak m. in.: Jastrzębia Góra, Dębki, Hel, Gdynia, Słupsk, Łeba, Lębork.

SKLEPY I MIEJSCA PUBLICZNE :

- 2 sklep spożywcze w odległości - 400 metrów - Kopalino
- Super market MELAN - 8 km – Choczewo
- Poczta - 8 km - Choczewo
- kantor - 8 km - Choczewo
- bankomat - 8 km - Choczewo
- opieka medyczna - 8 km - Choczewo
- apteka - 8 km - Choczewo
- stacja benzynowa - 8 km - Choczewo
- warsztat samochodowy - 8km - Choczewo

OKOLICA - co warto zwiedzić:

Kurhany koło szklanej Huty 4km
Zlokalizowane nieopodal Szklanej Huty cmentarzyska kurhanowe są ważnymi dla regionu odkryciami archeologicznymi. Kurhany datowane są na epokę brązu (kultura łużycka). Na tym terenie zlokalizowana była huta szkła, datowana na przełom XIX i XX wieku.

Wydma Lubiatowska 4km
 Piękna wydma biała, ciągnąca się wzdłuż brzegu morskiego między Lubiatowem a Białogórą.

Jezioro Choczewskie 9km
Pełni funkcję rekreacyjną i turystyczną, wody należą do pierwszej klasy czystości, których przezroczystość sięga do 3m. Odwiedzający to piękne miejsce mają do dyspozycji cztery kąpieliska przy których znajdują się parkingi i wypożyczalnie sprzętu wodnego. Jezioro to również raj dla wędkarzy. Znajdują się tu trzy częściowo zadaszone pomosty wędkarskie i jeden otwarty. Jezioro obfituje w różnego rodzaju gatunki ryb. Warto tu przyjechać, aby połowić leszcze, liny, szczupaki, nie brakuje również węgorzy czy okoni.

Latarnia w Stilo 15 km
Latarnia położona we wsi Stilo/Osetnik na wierzchołku wydmy, odległej około 1000 m od morza. Latarnia zbudowana jest na szesnastokątnym fundamencie. Do Latarni prowadzi pomarańczowy szlak rowerowy. Udostępniona jest dla zwiedzających w sezonie letnim (od początku czerwca do końca sierpnia, w godzinach: od 10.00 do 18.00).

Rezerwat “Choczewskie cisy” 14km
Rezerwat znajduje się na terenie leśnictwa Sasino i funkcjonuje od 1962 roku. Wiek najstarszych, występujących tam cisów jest określany na około 120 lat. W rezerwacie występują rośliny chronione, np. storczyk Fuchsa, wawrzynek wilcze łyko. Oprócz tego występuje kilka gatunków porostów (np. płucnica islandzka) i grzybów wielkoowocnikowych (np. sromotnik bezwstydny).

Wieża widokowa w Gniewinie 19km
Kompleks rekreacyjno-turystyczny Kaszubskie Oko położony jest na wysokim wzniesieniu (ok. 113 m n.p.m.), w bliskim sąsiedztwie tzw. górnego zbiornika wodnego elektrowni szczytowo-pompowej nad Jeziorem Żarnowieckim. Najważniejszym elementem Kaszubskiego Oka jest „źrenica” – wieża widokowa. Z jej szczytu rozciąga się widok na całą okolicę oraz wybrzeże Bałtyku. U podnóża wieży znajduje się się ogród botaniczny ułożony w kształt ogrodu francuskiego. Rekreacyjne elementy plenerowe Kaszubskiego Oka, to przede wszystkim wyposażone w 18 stanowisk pole do minigolfa, ścieżka zdrowia oraz grilowisko. Wysokość budowli od podstawy do iglicy, to 44 m. Na platformę widokową można dostać się zarówno schodami, jak i windą.

Dworek w Starbieninie 12km
Pięknie odrestaurowany pałac w Starbieninie, z XIX wieku mieści filię Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego, a zarazem ośrodek edukacji ekologicznej. Są tu słoneczne kolektory, wiatrak i inne urządzenia wykorzystujące energię natury. Starbieniński dworek z wieżą bywa porównywany do toskańskiej willi. Atrakcją tego miejsca są aleje spacerowe, staw oraz niewielka, cicha wieś - idealne miejsce dla osób poszukujących spokoju. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się stadnina, mająca w ofercie turystycznej przejażdżki konne.

Pałac w Sasinie 12km
Pałac w Sasinie został zbudowany w 1862 roku. Zespół dworsko-parkowy stanowi odrębną osadę, znajdującą się w odległości ok. 1 km od wioski Sasino i znajduje się na terenie urokliwego majątku ziemskiego.

Jezioro Zarnowieckie 17km
Nad Jeziorem Żarnowieckim, nazywanym po kaszubsku Jezoro Pioszniccze, znajdziemy wszystko, co potrzebne do prawdziwie udanego wypoczynku. I ciszę, i śpiew ptaków, i dobry humor lokalnych mieszkańców, którzy są niezwykłymi gawędziarzami. Dla tych, którzy lubią się zmęczyć, czekają wspaniałe trasy rowerowe. W pobliżu jeziora można też skorzystać z aktywnych form wypoczynku i np. wziąć udział w spływie kajakowym po rzece Piaśnica.

Skansen w Nadolu 19km
Skansen w Nadolu jest to oddział Muzeum Ziemi Puckiej w Pucku. Ochroną objęta została XIX-wieczna zagroda gburska. Skansen otwarto w 1987 r. i obecnie w jego obrębie znajdują się: domostwo, zabudowania gospodarcze oraz obiekty towarzyszące: studnia, piwnica, wozownia, gołębnik, kierat, pasieka, wędzarnia i piec chlebowy. Skansen jest otwarty w sezonie od 01.07 do 31.08 od poniedziałku do piątku 9.00 – 17.00, w sobotę i niedzielę 9.00-16.00 oraz po za sezonem od 01.09 do 30.06 od poniedziałku do piątku 9.00 – 15.30, w sobotę i niedzielę 9.00 – 14.00.

Białogóra 19km (Rezerwat "Białogóra, Rezerwat "Babnica")
Rezerwat "Białogóra" o powierzchni 55,53 ha, został utworzony w 1972 r., leży niedaleko morza i obejmuje fragment nadmorskiego boru bagiennego. Na terenie rezerwatu występuje wiele rzadkich roślin, z których większość zaliczana jest do elementu atlantyckiego. Do najciekawszych należy: wrzosiec bagienny, przygiełka brunatna, brzeżyca jednokwiatowa, woskownica europejska i trzy gatunki rosiczek. Rezerwat "Babnica" o powierzchni 2,04 ha, powstał w 1996 r., położony jest na zachód od Białogóry. Ochronie podlega naturalny starodrzew dębowo - bukowy w wieku ponad 140 lat na wydmie parabolicznej z rzadkimi gatunkami roślin i charakterystycznymi zgrupowaniami porostów, z których wiele znajduje się na „Czerwonej liście" porostów zagrożonych w Polsce. Stwierdzono występowanie 61 gatunków porostów.

Wejherowo 35km
Wejherowo to miasteczko położone nad rzeką Redą. Leży na granicy Pradoliny Redy- Łeby i Pojezierza Kaszubskiego. Miejscowość przez wielu jest zwana „duchową stolicą Kaszub” - znajduje się tu mnóstwo miejsc sakralnych. Jednym z najbardziej znanych jest Kalwaria Wejherowska, nazywana również Jerozolimą Kaszubską. Ponadto warto zobaczyć : Plac Jakuba Wejhera (rynek), Kościół klasztorny Św. Anny, Kolegiatę pw. Trójcy Świętej, Ratusz, Pałac Keyserlingków i Przebendowskich, Park im. Aleksandra Majkowskiego oraz budynki młynu nad Cedronem.

Trójmiasto 63km
Piękna aglomeracja w skład której wchodzą Gdańsk, Sopot i Gdynia. Różnorodność tych miast zapewni każdemu odwiedzającemu wiele wspaniałych atrakcji.

Pojezierze Kaszubskie
Pojezierze kaszubskie jest najliczniej odwiedzanym rejonem Pojezierza Pomorskiego. Bogactwo form rzeźby, kontrasty krajobrazowe wywołane obecnością licznych głębokich jezior rynnowych i wzgórz, uzasadniają w pełni nazwę "Szwajcaria Kaszubska" w odniesieniu do obszaru leżącego pomiędzy Kartuzami, a Kościerzyną. Jest to najpopularniejsza wśród turystow część Pojezierza Kaszubskiego.