Atrakcje :  

ATRAKCJE DOSTĘPNE NA DZIAŁCE :
- Chata Grillowa , miejsce na ognisko ,
- BOISKO DO GRY W SIATKÓWKĘ / PIŁKĘ PLAŻOWA / BABBINKTONA ,
- miejsce do gry w kosza,
- miejsca do gier i zabaw dla najmłodszych (TRAMPOLINA ).

ATRAKCJE :
- piękne plaże i morze,
- trasy rowerowe i spacerowe,
- Jezioro Kopalińskie, w którym można łowić ryby,
- Jezioro Choczewskie do kąpieli 7 KM ,
- 30km do Łeby, PARK DINOZAURÓW
- ok 10km do Latarni morskiej w Stilo,
- Nauka jazdy konnej w Lubiatowie I KOPALINIE

ATRAKCJE TURYSTYCZNE I SPORTOWE W OKOLICY :
- basen kryty 19 km - Gniewino, ul. Sportowa 1 A
- skutery wodne/żeglowanie 23 km - Dębki
- kręgielnia 19 km - Gniewino
- pole golfowe 19 km - Gniewino - minigolf
- stadnina koni 10 km - Kopalino, Choczewo, Białogóra
- wypożyczalnia rowerów 500 metrów – KOPALINO
- Strusia - farma Kniewo
- Skansen Nadole
- Najnowocześniejsze POLE GOLFOWE 30km (http://www.sierragolf.pl/)
- SPORTOWE CENTRUM EURO 2012 15km (http://gniewino.pl/PL/euro_2012.html)


Jezioro Kopalińskie
 - Wędkarstwo

    Jezioro o powierzchni 8,37 ha i głębokości 3m, znajduje się w odległości 1 km od centrum Kopalina oraz od morza. Jezioro otacza las a prowadzi do niego piaskowa droga. Kształtem jezioro przypomina literę "L". Korzenie rosnących wokół jeziora drzew "wrastają" do wody tworząc w ten sposób małe pomosty. W jeziorze żyją atrakcyjne gatunki ryb: lin, leszcz, karaś, płoć, karp, szczupak, okoń i węgorz. Atrakcją jest pływająca po jeziorze para łabędzi, może być też przejażdżka łódką czy pontonem.
W pobliżu jeziora znajduje się pole namiotowe "Capówka" z wypożyczalnią sprzętu wodnego - łódki, kajaki.
W odległości około 1 km od centrum Kopalina znajduje się piękne Jezioro Kopalińskie, w którym można łowić ryby. Występują tu atrakcyjne gatunki takie jak: lin, leszcz, karaś, płoć, karp, szczupak, okoń i węgorz.


Morze, plaża

    Nad morze trzeba przejść około 30 min. terenem leśnym po piaskowych dróżkach. Należy się kierować na jezioro Kopalińskie. Plaża o jasnożółtym, drobnym piaseczku, zachęca do opalania. Wydmy porośnięte są zielonymi trawami. W pobliżu plaży znajdują się budki z jedzeniem i napojami a także z akcesoriami plażowymi.
Plaża w Kopalinie jest jedną z najpiękniejszych i najczystszych plaż Morza Bałtyckiego. Jej drobnoziarnisty ,jasny piasek oraz brak tłoku nawet w sezonie letnim sprawiają, że jest to idealne miejsce do wypoczynku dla rodzin z dziećmi oraz osób ceniących ciszę i spokój. W trakcie spacerów plażą, w szczególności wiosną lub w zimie, można natrafić na piękne, bałtyckie bursztyny. Bogate w jod powietrze oraz orzeźwiająca morska bryza są w szczególności doceniane przez astmatyków i alergików. Dojście spacerem do plaży przez łąki i piękny nadmorski las sosnowy zajmuje 15 min. Dojazd rowerem to około 5 min. Można również podjechać do samej plaży samochodem i pozostawić go na obszernym, leśnym parkingu. W pobliżu wejścia na plażę znajduje się mnóstwo punktów gastronomicznych oraz sklepików.


Latarnia Stilo

   Stilo oznacza "koniec świata" - daleko od miast i gwaru, wśród lasów i wydm stoi piękna latarnia. Latarnia położona jest na wschód od Łeby, dojechać tam można rowerem leśnymi ścieżkami, albo samochodem malowniczymi drogami. Oprócz niesamowitych widoków z punktu widokowego, można w środku obejrzeć całą aparaturę świetlną, wzmacniacze, transformatory.


Dworek w Starbieninie

    Dworek został przywrócony do dawnej świetności i funkcjonuje jako ośrodek wypoczynkowy. Obecnie mieści się tam filia Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego.


Wycieczki ROWERowe

   W kopalinie są dwie wypożyczalnie rowerów, ich znalezienie nie będzie problemem. Na wycieczkę rowerową można się wybrać do Białogóry (10 km), do której prowadzi ładna trasa rowerowa przez nadmorski las.
Kopalino to miejscowość w znacznej mierze odwiedzana przez osoby lubiące aktywne spędzanie czasu na rowerze. Wokół Kopalina biegną cztery główne szlaki rowerowe : żółty, zielony, niebieski i pomarańczowy. Trasy te prowadzą przez najpiękniejsze zakątki okolicy, ukazując ich bogactwa oraz zapewniając czynny i atrakcyjny wypoczynek. Łączna długość przygotowanych ścieżek na terenie gminy Choczewo wynosi około 55 kilometrów. Jantarowo znajduje się przy Promenadzie Bursztynowej, czyli trasie pieszo-rowerowej, łączącej Kopalino z Lubiatowem. Dla wszystkich chcących skorzystać z uroku jednośladów przygotowano w Kopalinie wypożyczalnie oraz serwis sprzętu rowerowego.


Promenada Bursztynowa

   „Promenada Bursztynowa” to ciąg pieszo-rowerowy rozpoczynający się w miejscowości Kopalino, dalej przebiega obok leśniczówki, następnie kieruje się w kierunku boiska sportowego i kościoła, wzdłuż lasu kryjącego zabytkowe kurhany aby dotrzeć do Lubiatowa i zabytkowego dworku z parkiem i stawem. Dalej można spacerować ścieżkami leśnymi w kierunku wybrzeża Bałtyku.  Przedsięwzięcie obejmuje ciąg długości ok. 1,5 km wraz z miejscami wypoczynku, placem zabaw oraz parkingiem w centrum miejscowości. Porządkuje ono ruch rowerowy i pieszy między miejscowościami letniskowymi, umożliwia swobodny dostęp do ich centrum, chroniąc i eksponując walory przyrodniczo-kulturowe w zorganizowany sposób.


Kurhany
 koło Szklanej Huty

Na terenie Szklanej Huty znajdują się ważne dla regionu stanowiska archeologiczne. Zlokalizowane są tam cmentarzyska kurhanowe. Część kurhanów została zniszczona w trakcie zakładania szkółki leśnej w 1975 roku. Kurhany były badane w okresie międzywojennym. Inwentarz zabytków, które zawierały to: naczynia gliniane i przepalone kości ludzkie. Kurhany datowane są na epokę brązu (kultura łużycka). Na tym terenia zlokalizowana była huta szkła, datowana na przełom XIX i XX wieku.


Wieża Widokowa
Kaszubskie Oko Gniewino

Architekturę kompleksu zaplanowano w formie „oka" o powierzchni 4,2 ha. Najważniejszym jego elementem jest „źrenica" - Wieża Widokowa, z której platformy rozciąga się widok na całą okolicę aż do wybrzeża Bałtyku. Jej podnóże otacza „tęczówka" - rabaty kwiatowe ułożone w kształt ogrodu francuskiego, natomiast oryginalną „rzęsę" stanowi pergola biegnąca wzdłuż ścieżki spacerowej. W pobliżu „kącika oka" znajduje się okrągła restauracja nawiązująca swą budową do kształtu platformy wieży. Rekreacyjne elementy plenerowe „Kaszubskiego Oka", to przede wszystkim wyposażone w 18 stanowisk pole do mini-golfa, plac zabaw w postaci „Statku Piratów", ścieżka zdrowia, umieszczone w plenerze pole szachowe oraz wypożyczane w sezonie naszym milusińskim samochodziki akumulatorowe. Nie lada atrakcję stanowią również naturalnych rozmiarów dinozaury - makiety przedstawiające Triceratopsa oraz Tyrannosaurusa rex zdążyły już zaskarbić sobie sympatię zwiedzających.


Jezioro Żarnowieckie
Jezioro Żarnowieckie – jezioro rynnowe w północnej Polsce, w województwie pomorskim, powiecie wejherowskim, na Wysoczyźnie Żarnowieckiej. Nad jeziorem miała powstać pierwsza w Polsce elektrownia jądrowa, ale jej budowę przerwano w 1990. Obecnie znajduje się tam największa w kraju elektrownia szczytowo-pompowa (o mocy 716 MW) uruchomiona w 1982.
Nordic walking

Okoliczne lasy i piękna ciągnąca się na odcinku wielu kilometrów piaszczysta plaża to idealne miejsca na uprawianie Nordic walkingu zarówno w okresie letnim jak i poza sezonem wakacyjnym.


Jeździectwo

Dla miłośników jazdy konnej przygotowano dwa ośrodki jeździeckie oferujące jazdę konną obejmującą: - naukę jazdy konnej, - wycieczki w teren, - przejażdżki na kucach (dla dzieci).


Zbieranie runa leśnego

 Kopalino otoczone jest bogatymi w runo terenami leśnymi z drzewami iglastymi oraz liściastymi. Występuje tu wiele odmian grzybów oraz owoców leśnych takich jak : jagody, czerwone borówki oraz jeżyny. Bogactwo tych okolic sprawia, że również w okresie jesiennym przybywa tu wielu turystów, chcących skorzystać z dobrodziejstw natury.